Над покращенням життя маємо працювати всі разом

Представляти читачам Олександра Михайловича Барсука нема потреби. Не перераховуючи його професійних звань та ступенів, скажемо просто: це лікар від бога. Чи не кожна сім’я на Новомосковщині, у якій є діти, зверталась за консультацією до дитячого хірурга, який нині є ще й депутатом обласної ради. Саме про депутатську діяльність ми і розмовляли з нашим відомим та шанованим земляком.

– Олександре Михайловичу, рік депутатства – невеликий проміжок часу для того, щоб говорити про результати роботи. Тим не менше, ми знаємо, що ви вели активну депутатську діяльність…

– Мені дуже прикро, що таке місто, як Новомосковськ, залишили позаду себе Павлоград, Тернівка, які останнім часом ставлять нам за приклад. Місто пасе задніх, і це не радує. Яку сферу не візьми – таке враження, що на керівних посадах працюють люди, незацікавлені у розвитку міста. Тому будь-яке питання доводиться контролювати особисто, відслідковувати і доводити до завершення. Перше, що вдалося зробити – на початку січня запустили тепло в амбулаторії на масиві Кулебівка. Опалення там є, але батарей було недостатньо, і через це і медпрацівникам, і пацієнтам дошкуляв холод. Мені вдалося придбати сюди додаткові батареї, і тепер медичні процедури не лякають пацієнтів, тому що в амбулаторії достатньо тепло.

– З якими проблемами Вам довелося зіткнутися у своїй роботі?

– Найбільша проблема – кошти, а точніше – їх нестача. Планів багато, але все упирається в фінансування. Принагідно хочу відзначити зацікавленість губернатора області Олександра Вілкула вирішенням нагальних проблем Новомосковська. За рік місту було виділено близько 10 мільйонів гривень на дороги, КНС на Спаській, водопровід на вулицях Кулебівки і багато інших об’єктів. Завдання – ці кошти освоїти.

– Якими будуть Ваші наступні кроки, точніше, що у найближчих планах?

– Мені за все болить душа, але здоров’я людей – це найголовніша цінність. Тому вважаю за свій обов’язок допомогти відновити повноцінне функціонування амбулаторії на вулиці Космонавтів. На сьогодні місто переживає реформування медичної галузі, тож у амбулаторії мають бути створені всі умови для лікарів сімейної практики, педіатра та гінеколога. Є місце і для стоматолога, але хто ж ризикне працювати там, де немає елементарного – каналізації? На сьогодні з питання ремонту амбулаторії є підтримка губернатора області, фінансового управління місквиконкому, залишилось підготувати проектно-кошторисну документацію – і 300 тисяч гривень субвенції підуть на ремонт зазначеного медичного закладу, який плануємо завершити до кінця 2012 року. Сподіваюсь, тут вдасться створити нормальні умови для роботи первинної ланки медицини. Велика проблема для міста – стан доріг, і її також необхідно вирішувати. Впевнений, що за підтримки Олександра Вілкула нам вдасться покращити цю ситуацію.

– Знаємо, що Ви є частим гостем у навчальних закладах міста, про що говорите з молоддю?

– Це те місце, куди приходжу з особливим задоволенням, тому що більш вдячних слухачів, ніж учні та студенти, годі знайти. А розмова моя дуже проста і доступна – стосується вона здорового способу життя. А щоб дійти до свідомості кожного, свої лекції підкріплюю демонстрацією дітям (у школах, де є мультимедійні проектори) випадків вад здоров’я дітей, які проходять лікування у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні, де працюю дитячим хірургом.

Матеріал про вади здоров’я дітей є дуже дієвим для сприйняття. Варто один раз побачити, ніж просто слухати розповіді, до чого, наприклад, призводить випадкова вагітність. Чим більше діти будуть обізнані, тим краще буде не лише для них самих, а й для суспільства в цілому. Наводжу «живі» приклади, а це найкраще закарбовується в пам’яті. Я не обмежуюсь спілкуванням лише з дітьми, а й відвідую батьківські збори, веду бесіди з батьками про важливість правильного виховання дітей, адже вони потребують постійної уваги і підтримки дорослих, їх терпіння і розуміння у період становлення.

– І про плани на перспективу…

– Оскільки я працюю з дітьми, щодня бачу і констатую, що їх здоров’я залишає бажати кращого, то мені дуже хочеться, щоб молодь обирала здоровий спосіб життя, прихильником якого я є. Тому плекаю надію, що до кінця каденції вдасться на масиві Кулебівка побудувати футбольне міні-поле із місцями для вболівальників.

Дуже добре, що завдяки губернатору О. Вілкулу та Партії регіонів вдалося відкрити дитячий майданчик у центрі Кулебівки, і є сподівання, що таких майданчиків буде тільки більшати у місті. Одночасно треба залучати молодь до занять спортом, щоб була альтернатива шкідливим звичкам, і щоб вони йшли на стадіон, а не у генделик за пивом. Впевнений, що над цим ми всі разом маємо працювати: і депутати, і батьки, і педагоги. Адже кожен розуміє, що без здорової нації не буде майбутнього у країни.

Можливо, Вам буде цікаво

By