День здоров\’я у Новомосковську

Минулої п’ятниці Україна відзначила щорічний Всесвітній день здоров’я. Основна мета заходу — профілактика та своєчасне виявлення хвороб, підвищення поінформованості населення щодо факторів ризику виникнення захворювань, пропаганди здорового способу життя. Заходи, які проводилися в обласному центрі, містах та районах області передбачали профілактичні огляди, вимірювання артеріального, внутрішньоочного тиску, онкоогляди, вимір ваги, вимірювання рівня глюкози в крові, флюорографічне обстеження.

Деякі із зазначених заходів були проведені й у Новомосковську, але у нас медики обмежились вимірюванням артеріального тиску та рівня глюкози у крові.

Здавалося б, мета заходу благородна, але… брати кров, навіть із пальця, у такому людному місці, як торгівельний центр — справа досить ризикована. Можна зрозуміти медиків, які не наважуються коментувати подібні рішення, бо вони виконували наказ. Але ж кожній пересічній людині добре відомо, що така процедура проводиться у спеціально відведеному місці — лабораторії, де витримуються певні санітарні норми.

Ми поцікавилися, що про подібний захід думають люди, наскільки він виправданий та потрібний нашим городянам (опитування проводилося у магазині «Варус»).

Любов:

— Моя мама живе на Кулебівці, перенесла третій інсульт, не ходить. Тож ми неодноразово зверталися за допомогою до медиків саме із забору крові на вміст цукру вдома, але нам весь час відмовляють, мотивуючи це відсутністю реактивів. Тому я здивувалася, що навіть у торгівельному центрі можна зробити цю процедуру, і для цього є все необхідне…

Наталія:

— Я і рівень цукру дізналася, і тиск поміряла. А що у такому людному місці — я не боюся, думаєте, у лікарні безпечніше?

Володимир Федорович:

— Це ж чиста показуха! Та ви підіть у поліклініку, там же не проштовхнутися до лабораторії, і за годину до кінця прийому вже кажуть чергу не займати, а тут, — будь ласка, підходьте! Я ніколи не погоджуся, щоб у магазині в мене брали кров, і хто таке вигадав?!

Валентина Степанівна:

— Я думаю, що це нас задобрюють, аби ми реформу швидше «проковтнули», не інакше. Бо я вже пенсіонерка з великим стажем, а такого ніколи не бачила й не чула. Тиск поміряти — це ще можна зрозуміти, але хіба можна брати кров у такому людному місці?! А якщо хтось погоджується на такий ризик, то це люди в нас такі, аби безкоштовно будь-що — і їх ніяка антисанітарія не лякає.

Це лише декілька думок новомосковців. Ми не побачили ані великого захоплення від подібного заходу, ані розчарування. Кожен обирає для себе, де йому краще дізнатися про стан свого здоров’я: в амбулаторії, чи у торгівельному закладі.

Нам всім залишається чекати нових випробувань та нововведень від медичної реформи.

Возможно Вам будет интересно

От