Масштаби епідемії зростають

Україна посідає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. За оцінками фахівців, в Україні з ВІЛ-інфекцією живуть більше 400 тисяч людей, що становить 1,4% дорослого населення.

Щомісячно реєструється понад 1000 нових випадків, щоденно 44 особи інфікуються вірусом імунодефіциту людини, 8 осіб помирає.

Дніпропетровщина посідає перше місце в Україні за загальною кількістю зареєстрованих випадків вірусоносійства. Фактично кожний десятий новий випадок ВІЛ-інфікування і кожна четверта смерть від СНІДу в Україні спостерігаються у Дніпропетровській області.

Станом на 01.04.2011 року в області зареєстровано 52624 випадків ВІЛ-інфекції.

Масштаби епідемії поступово зростають, починаючи з 1995 року, абсолютна кількість нових випадків щороку збільшується.

Згідно офіційних даних, які щомісячно надходять до обласного СНІД-центру, у I кварталі 2012 року кожного робочого дня у 12 осіб встановлювали діагноз ВІЛ-інфекція, у 7 осіб – діагноз СНІД, а 4 особи вмирали від захворювань, зумовлених СНІДом.

Жодна територія області не може вважати, що її оминула епідемія ВІЛ/СНІДу.

Місто Новомосковськ посідає одне з ведучих місць за темпами поширення ВІЛ-інфекції. На 01.05.2012 року в місті зареєстровано 678 ВІЛ-інфікованих. Шляхи інфікування: парентеральний (при вживанні ін’єкційних наркотиків), статевий (при незахищених статевих стосунках), вертикальний (від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів та при грудному вигодовуванні).

З серпня 2004 року за підтримки міжнародних організацій в області розпочато лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. У м.Новомосковську на 01.05.2012 року отримують лікування 115 осіб.Стало доступним профілактичне та підтримуюче консультування, тестування на ВІЛ.

Інформацію з проблеми ВІЛ/СНІДу у нашому місті можна отримати в міському Центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом , який знаходиться за адресою: вул. Шевченка 39, тел. 7-53-26. В цьому кабінеті можна пройти обстеження на ВІЛ, у тому числі і анонімно.

Можливо, Вам буде цікаво

By