Спасибі, я буду жити!

Дорікання на адресу сучасної вітчизняної медицини серед населення давно стали звичною справою. Але є зворотній бік медалі, і на що спроможні сьогодні люди у білих халатах – наша розповідь.

Нещодавно, а саме 11 листопада, під час п’ятого уроку у СЗШ №6 м. Новомосковська сталася надзвичайна подія – 14-річний Даниїл Риндін раптово впав на підлогу без будь-яких ознак життя. Присутні при цьому однокласники учня спочатку подумали, що юнак жартує, але вчителька одразу зрозуміла, що сталося лихо та покликала на допомогу. На її крики з сусіднього кабінету прибігла вчителька біології Ліана Гребцова, яка, побачивши юнака, який лежав на підлозі без видимих ознак життя, не розгубившись, одразу почала робити йому непрямий масаж серця та штучне дихання. Крім цього, вона наказала терміново викликати швидку медичну допомогу. Вже за дві хвилини (дякувати Богу, станція швидкої допомоги розташована поруч зі школою!) дві карети швидкої, одну з яких було повністю обладнано реанімаційним обладнанням, були біля школи.

Завдяки правильним діям вчительки Ліани Гребцової та злагодженій роботі працівників швидкої допомоги фельдшерів Валерія Собокаря та Юрія Залуніна серце хлопчика вдалося запустити. Даниїла терміново відвезли до реанімаційного відділення Новомосковської ЦМЛ, де продовжилась боротьба за його життя. У хлопця ще двічі зупинялося серце, почався набряк легенів.

Головний лікар первинної ланки Новомосковської ЦМЛ Наталя Сіренко з перших хвилин трагедії залишила свій робочий кабінет у поліклініці та весь час перебувала у реанімаційному відділенні біля хлопчика, забезпечуючи високу організованість дій медиків, спрямованих на порятунок життя дитини. До відділення реанімації було викликано провідних спеціалістів м.Новомосковська з дитячої педіатрії, кардіології, неврології, анастезіології, було забезпечено явку для консультації провідних спеціалістів з м.Дніпропетровська з дитячої реанімації та кардіохірургії, постійно в телефонному режимі підтримувався зв’язок з провідними спеціалістами обласного центру в галузі дитячої реанімації. Житиме Даниїл чи ні залежало від кожної хвилини, проведеної в реанімаційному відділенні Новомосковської ЦМЛ, і лише завдяки високому професіоналізму, організованості, правильним діям медиків через сім годин набряк легенів було зупинено та зафіксовано стабільний, хоча й вкрай тяжкий стан дитини.

До ранку 12 листопада набряк легенів було знято, всі життєві показники Даниїла стали стабільними для транспортування його до кардіоцентру м. Дніпропетровська. За вказівкою Наталі Сіренко було викликано санавіацію – і дитину було доставлено до вказаного центру для подальшого лікування.

Вже 22 листопада Даниїлу було успішно проведено операцію на серці. Кардіохірурги в черговий раз зробили наголос, що їхні дії по поверненню Дані до життя напряму залежали від дій лікарів Новомосковської швидкої допомоги та реанімації, які було проведено вчасно та на високому професійному рівні.

На сьогодні хлопчика вже виписано із лікарні додому, де він має змогу пройти повний курс реабілітації від пережитого, стабілізувати свій стан та потроху продовжити навчання, спочатку вдома, а потім, як і всі діти, у школі, але це буде пізніше.

Батьки Даниїла висловлюють величезну подяку всім, хто не залишився осторонь їхньої біди та низько вклоняються медичним працівникам, які зробили все, аби врятувати їхнього сина, а також вчительці зі школи, яка має бути прикладом для всіх, хто працює з дітьми і надихати їх до згуртованих дій під час виникнення будь-яких критичних ситуацій та залучати до вивчення правил надання першої медичної допомоги і за необхідності вміння застосовувати їх на практиці.

Окрема подяка від батьків головному лікарю Новомосковської ЦМЛ Наталі Сіренко, завідуючому реанімаційним відділенням Олегу Сидоренку, завідуючому дитячим відділенням Олександру Шеломовському, лікарю-кардіологу Петру Баталову, начальнику медичної частини Валентині Білій, лікарю-анестезіологу Руслану Полуляху, завідуючій кардіологічним відділенням Ларисі Рябцевій, медичним сестрам Любові Васюченко та Оксані Головацькій, які протягом першої доби знаходження Даниїла в реанімаційному відділенні Новомосковської ЦМЛ не відходили від нього, і окремо працівникам швидкої медичної допомоги Юрію Собокарю та Валерію Залуніну, а також вчительці біології Ліані Гребцовій, які в перші хвилини лиха рятували життя хлопчика.

Також батьки Даниїла висловлюють величезну подяку всім, хто підтримав їх матеріально, а саме педагогічному, технічному та учнівському складу СЗШ №6, близьким, друзям та стороннім громадянам, які не залишились байдужими до їхньої біди.

За іронією долі Даниїл мріяв стати кардіохірургом, але навантаження, які під час операцій переносять такі лікарі, хлопцеві відтепер заборонені.

Взагалі-то подібні випадки врятованих дитячих життів після раптової зупинки серця в Україні майже відсутні. Випадок з Даниїлом є дивним виключенням з правила. Новомосковцям же це дає надію, що медицина у нашому місті тримається на надійних і професійних медиках, як би її не намагалися зламати сучасні реформування і фінансові труднощі в країні.

Андрій Александрович

Можливо, Вам буде цікаво

By