Смугаста небезпека

Безпека життєдіяльності

Рекомендації міських курсів ЦО

м. Новомосковська щодо дій населення

в надзвичайних ситуаціях

Шановні новомосковці! Ось ми й дочекалися тепла. Засяяло сонечко, прогріло добряче землю та повітря. Взялися за роботу бджілки, джмелі, оси. А аякже без них? Не обійтися без них квітам і овочам – та й людині вони теж допомагають. Але разом з ними з'явилася й небезпека.

Слід пам'ятати, що на відміну від бджіл, які жалять, тільки коли відчувають небезпеку, жертвуючи при цьому своїм життям, оси наносять свій удар зі злим наміром. Ці комахи за своєю природою дуже войовничі, а в другій половині літа, коли у них починається шлюбний період, особливо агресивні. Вони дратівливі, не люблять різких рухів чи вібрації, тому їх краще не провокувати і не махати руками.

Укус оси небезпечний, особливо для людей, у яких є алергія на осину отруту, такий укус для алергика може стати смертельним, тому що коли оса жалить, вона виділяє 0,2-0,3 мг. отрути. Осина отрута в організмі викликає тяжкий стан із сильним головним болем, блювотою, нестерпною сверблячкою і запаленням укушеного місця, астматичним кашлем, різким зниженням артеріального тиску і навіть шоковим станом.

У медичній практиці зафіксовані такі випадки, коли від укусу оси в область сонної артерії людина вмирала.

Пам'ятайте, що оси дуже люблять пахощі квітів та парфумів, яскравий одяг людей, а ще вони страшні ласунки і завжди намагаються попасти в склянку з солодким напоєм, солодку вату, фрукти, навіть залітають до рота. Якщо оса потрапить до рота і вжалить, це буде загрозою для вашого життя. Тому що утворений набряк швидко заповнює усю ротову порожнину й «перекриває кисень». Ще страшніші наслідки викликає укус оси в гортань. Постраждалий просто задихнеться.

Якщо оса кусає в руку, ногу, тулуб, з набряком можна впоратися самостійно, приклавши до ранки тампон з розчином аміаку або горілки. Можна також змастити місце укусу соком подорожника чи петрушки, а потім покласти на нього лід.

Шановні новомосковці! Будьте дуже обережні, коли проходите біля контейнерів зі сміттям, лотків з фруктами, солодощами, морозивом – це найулюбленіші місця смугастих хижаків.

Можливо, Вам буде цікаво

By