Шановні батьки!

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій тау справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, відділ з питань НС та ЦЗ населення, міські курси ЦО міста Новомосковська звертаються до батьків.

Як свідчить статистика, кількість випадків дитячого травматизму у 2008 році збільшилась порівняно з 2007 роком на 18 випадків.

Критичний стан, що склався зі зростанням кількості смертельних випадків та травмування серед дітей, змушує представників міністерства звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

За статистикою, в нашої країни щодня нещасні випадки призводять до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу школярів і щороку -майже двох тисяч юних громадян!

У 2008 році на Дніпропетровщині зареєстровано 13 надзвичайних ситуацій, у результаті яких загинуло 3 неповнолітніх, а також 9124 надзвичайні події, жертвами яких стали 49 дітей, 505 неповнолітніх отримали травми й ушкодження різних ступенів важкості. На пожежах області торік загинуло 9 дітей, 25 потрапили на лікарняні ліжка з опіками та отруєнням, чадним газом. Вода забрала життя 15 неповнолітніх, (м. Новомосковськ – 2007 рік – дитина втонула на відпочинку на морі). У дорожньо – транспортних пригодах на дорогах Дніпропетровщини загинуло 17 неповнолітніх (місто Новомосковськ – загинула одна дитина 2004 року народження), 406 отримали травми й каліцтва. В поточному 2009 році, станом на 1 червня в області 4 дітей травмовані вогнем чи отруїлися продуктами горіння під час пожеж (м. Новомосковськ отруєння неповнолітньої дитини окисом вуглецю), на водних об'єктах регіону втратили життя 2 неповнолітніх.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Почалися літні канікули. На жаль, не вдається уникнути прикрих випадків

(пожежі, утоплення), що виникають з вини дітей.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Не залишайте своїх дітей без нагляду, без постійної турботи й піклування!

Дбайте про їхню небезпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті, на вулицях населених пунктів, під час відпочинку біля води, у лісових масивах та горах. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, електричними приладами.

Знайдіть щодня хоч декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя.

А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації, неодмінно перевіряти, чи засвоїли ваші малюки урок, не шкодувати часу, щоб повторити знову й знову.

Завжди цікавтеся, де й з ким проводять вільний час ваші діти, чи безпечні їхні ігри та забавки.

Шановні батьки ! Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Можливо, Вам буде цікаво

By