Здоров\’я на крилах бджоли.

З медом, вуликами, пасікою, добрими пасічниками-казкарями здавна люди пов'язували уявлення про сите та вільне життя, неметушливий порядок справ, невиснажливу приємну працю, що переривається відпочинком на м'яких, духмяних травах… З часом бджолярство стало професією для багатьох любителів солодкої справи, і, мабуть, не таким легким заняттям, яким було для наших предків.

Новомосковщина здавна славилась своїми медами. Пахучість лісових трав, духмяність степу, цілющість повітря ввібрали вони в себе, тому й не дивно, що саме тут започатковані хороші традиції пасічництва.

Одна з таких – олімпійські ігри бджолярів, які вже вчетверте проходять у Новомосковську і збирають кожного року велику кількість як безпосередньо виробників солодкого продукту, так і тих, хто хоче з перших рук купити смачний та корисний мед та інші продукти бджолярства.

На Петра і Павла на соборній площі Новомосковська вирувало людське море. Не кожного дня можна купити мед, бджолиний пилок, маточне молочко, інші цілющі продукти з багатьох областей України.

Про мету заходу розповів директор науково-виробничого підприємства «Новатор», голова оргкомітету Михайло Володимирович Горлатих.

Здоров'я на крилах бджоли.– Свято травневого меду ми відзначаємо після першої викачки меду, на це свято запрошуємо бджолярів з усіх куточків нашої країни. Участь у так званих олімпійських іграх є дуже корисною. Адже ми маємо можливість поділитися досвідом з колегами, дізнатися про нове у практиці бджолярів, а найголовніше – ми пропагуємо перевагу цілющого продукту, який, на нашу думку, має поступово замінити цукор, особливо у дитячому харчуванні. Тільки минулого року бджолярами спілки було передано дошкільним навчальним закладам 100 кг меду, і започаткована ініціатива матиме продовження. Бджолярі ініціюють створення пасік у школах разом із виробництвом вуликів, інструментів та іншого інвентарю для роботи на пасіках. Ми хочемо, щоб школярі займались корисною справою, а не йшли до гральних автоматів та вживали спиртне. Якщо ми завантажимо їх такою роботою, це дасть можливість дітям мати власну копійку, і їх не цікавитиме алкоголь та інші шкідливі принади сучасного життя.

Разом з представниками козацтва ми з монастиря привезли до собору ікону Самарської Божої Матері. Зараз можна преклонитися їй, отримати благословення. Ми хочемо, щоб під прапором добра і хороших справ об'єднувались усі, щоб ми разом йшли вперед, турбувалися про молоде покоління і разом розбудовували нашу рідну Україну.

Але ж сьогоднішнє свято задумувалось як олімпійські ігри бджолярів, тож мають бути переможці. І я із задоволенням представляю нашого гостя з м. Макіївки Донецької області Цопу Анатолія Олександровича, який посів заслужене перше місце у номінації «Найсмачніший мед України».Друге місце дісталось Шевченку Геннадію Володимировичу з м. Павлограда, а третє – його земляку – Ракітіну Михайлу Юрійовичу.

Кращим бджолярем-аматором України визнано Волика Сергія Анатолійовича з м. Макіївки. Пасічники Донеччини створили унікальну систему бджолярства, розробили нові види вуликів, тож про них ми готуємо окремий фільм, який стане в нагоді кожному, хто займається цією справою.

Тож хочеться подякувати і міській, і районній владі за допомогу в організації свята і вклонитися всім, хто працює на об'єднання людей заради добра. Окрема подяка – керівництву Новомосковського хлібозаводу, яке виступило головним спонсором свята. Разом ми плануємо запустити у виробництво новий вид продукції – новомосковський медовий пряник, який по якості не поступатиметься добре відомому тульському. Тож хороші традиції у Новомосковську продовжуються.

З привітальним словом до присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації Масіч Володимир Йосипович, який наголосив на значущості бджолярства для сільського господарства Новомосковщини, де на сьогодні налічується 4,5 тисяч бджолосімей. – Розвиваючи цю галузь, ми отримаємо тільки користь для всіх. Бджільництво здатне підвищувати врожаї зернових, а солодка продукція є надзвичайно корисною для здоров'я людей.

Запрошення на свято пасічників з інших областей України сприяє налагодженню стосунків між представниками згаданої професії, яка приносить велику користь всім.

Источник: На святі побувала Т. Харківських

Возможно Вам будет интересно

От