ДАЙТЕ ЛЮДЯМ ЖИТТТЯ або ВІДЧАЙ БЕЗ МЕЖ

– Я інвалід першої групи, хвора на цукровий діабет і вже не маю однієї нирки, я звертаюсь до мера нашого міста – до яких пір над нами будуть знущатися!?

– так емоційно почала розмову з журналістами Валентина Клименко, яка з червня не отримує життєво необхідних ліків – інсуліну.

Валентина Вікторівна належить до тієї групи діабетиків, які роблять собі ін'єкції близько чотирьох разів на день і можуть вживати лише імпортний інсулін продовженої дії – актропід і протофан. Таких хворих у Новомосковську налічується більше двохсот.

юдей, які потрапили у страшну залежність, – не лише від самої хвороби, а і від держави. Більшої годі собі й уявити – на совісті працівників держапарату життя багатьох людей, адже закордонні препарати не можна придбати в аптеці навіть за бажання і можливостей – один флакон коштує 135 гривень. Та що там ліки – навіть за голкою для шприца-ручки доводиться їхати до спеціалізованої аптеки в обласний центр. Тому слова чиновників про те, що грошей на закупівлю препарату немає, звучать для таких людей не просто як прикрий інцидент, а як вирок….

– Ми покинуті напризволяще, – скаржиться Валентина Вікторівна. – Вибирали, голосували і що маємо натомість? Невже місцева влада не може виділити кошти для того, щоб двісті чоловік змогли жити далі? Значить, робити фонтани і тротуари спонсорів вистачає, а ми і наші діти маємо помирати? Нам, хворим, легше не стає від того, що „від мера дітям” вимощено доріжку і зроблено нові ворота! Ми хочемо жити!

До депутатів і до міського голови, говорить Валентина Вікторівна, зверталися неодноразово. Але ніхто навіть не прореагував, відхрещуючись від хворих як від прокажених.

На сльози і вмовляння людей нічим не може зарадити і ендокринолог у міській поліклініці – ліків в нього просто немає, хоча за законом він зобов'язаний безкоштовно видавати потрібні препарати…

Немає грошей – розводять руками чиновники, але натомість і нічого не намагаються зробити. – Ні до кого не достукатися – ні до мера, ні до Письменного (головного лікаря – ред.), якого хворі, схоже, взагалі не хвилюють, – ділиться наболілим Валентина Клименко. – Зате влада вимагає сплачувати непомірні рахунки за квартплату, тепло і воду.

В той час, як місцеві управлінці розводять руками, стверджуючи, що з держбюджету гроші на ліки не надходять, міністр охорони здоров'я України В. Князевич на нещодавній прес-конференції заявив: „Ми на державному рівні не закупаємо інсулін. Ми віддали це питання для вирішення на місцевих рівнях.

Схоже, на хворих чекає ще багато неприємних, а точніше смертельно небезпечних сюрпризів. Достатньо згадати про нещодавне рішення депутатів Дніпропетровсьої облради, які вирішили, що хворих на цукровий діабет у примусовому порядку переведуть на вітчизняний інсулін. Головний аргумент – економія бюджетних коштів. Для таких, як Валентина Вікторівна, це пряма дорога на кладовище, адже свою нирку вона втратила саме через вживання українського медпрепарату. Так купка людей, які скоріше за все навіть не знають достеменно, що це за хвороба – цукровий діабет – безкарно прирікають на смерть тисячі людей. „Інсулінова війна” триває, але для всіх вона закінчиться по-різному: для можновладців – нечуваними баришами через корупційні схеми, для хворих – трагедією…

Після розмови з Валентиною Клименко ми звернулись за роз'ясненнями до лікаря-ендокринолога Новомосковської міської лікарні.

Леніна Толстая підтвердила, що ситуація з інсуліном в місті, як, власне, і в усій області, критична. Препарату – тільки українського (!) – залишилося на 10-15 днів, усі можливі запаси інших ліків і лікарями, і хворими вичерпано. Приблизно на 90% забезпечені інсуліном на серпень діти, для дорослих імпортного немає…

Леніна Вікторівна розповідає, що необхідні препарати лікарня отримує з області, а там зараз, вочевидь, не до хворих.

Лікар також повідомила, що буквально кілька днів тому міський голова таки дав розпорядження щодо отримання інсуліну на 36,5 тисяч гривень для 262 новомосковців, в тому числі дванадцяти дітей і підлітків.

Довідка. Що таке цукровий діабет? Діабет існує стільки, скільки існує людство. Це ендокринно-обмінне захворювання, спричинене абсолютною чи відносною недостатністю інсуліну в організмі та виявляється через надмірну кількість цукру в крові.

Діабет справедливо називають «неінфекційною епідемією» XXI століття. Кількість хворих на діабет подвоюється кожні 13-15 років. Наразі у всьому світі налічується 240 млн. осіб, хворих на цукровий діабет. В Україні таких зареєстровано близько 1 млн. Це офіційні відомості, кількість невиявлених хворих у 2-3 рази більша, тому що діагностика цього захворювання відбувається уже на стадії вираженої клінічної симптоматики.

На жаль, наразі діабет не виліковується повністю. Єдиний вихід – це робити все необхідне для уникнення ускладнень і тим самим продовжувати собі життя та покращувати його якість. Діабет не обов'язково призводить до інвалідності та передчасної смерті. За умови суворого контролю над умістом цукру в крові, хворі діабетом можуть вести більш здоровий спосіб життя та, можливо, прожити довше життя, ніж ті, хто не має такого діагнозу. Людина повинна ретельно слідкувати за своїм здоров'ям, берегти його. Звичайно, за наявності якісного інсуліну.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By