Боржники зимуватимуть у холоді

Підготовка міста до роботи в осінньо-зимовий період – ця тема стала головною на засіданні народних обранців.

З вуст головного доповідача з цього питання – першого заступника міського голови С. Нетудихатки звучали традиційні «замінено», «прокладено», «підготовлено» комунальними службами міста. І звучало багато цифр щодо заборгованості – винні, винні, винні… Це вже ми, городяни, які споживають тепло, газ, воду. З кожним роком борги зростають, і по деяких будинках – вони сягають 200 тисяч гривень, а загальний борг по місту – більше 19 мільйонів.

Депутати – колектори?

Обговорюючи доповідь, до депутатів звернувся О. Шевченко, і запропонував задіяти депутатський корпус у процесі роботи з неплатниками, тобто зробити народних обранців звичайними колекторами (особи, які «вибивають» борги). Однак К. Пузирь зауважив, Олександр Іванович, який обіймає посаду начальника Новомосковського міського БТІ, юрист за освітою, і мав би знати, що його пропозиція є незаконною. А в кожному комунальному господарстві є юрист, і лише він уповноважений діяти в рамках закону стосовно погашення заборгованості населенням. Чому керівники підприємств не в змозі вирішити це питання – для депутата незрозуміло. Можливо, це банальна некомпетентність?

Один за одним піднімалися на трибуну керівники комунальних підприємств міста: Г. Троценко, М. Бодня, головний інженер «КомЕнерго-Новомосковськ В. Тарасюк. Кожен з них запевняв, що його служба готова до зими, єдине, що гальмує роботу – це борги, з якими вони самостійно справитися не можуть…

Про допомогу просили всі комунальники, і міський голова висловився за прийняття відповідного рішення на сесії, щоб знайти ефективні важелі впливу на безвідповідальних споживачів послуг.

В. Літвіщенко пообіцяв, що у тих будинках, де є заборгованість, на тепло у квартирах розраховувати не слід. І якщо не буде 90% проплат населення – Нафтогаз України не відпустить ліміт газу на опалювальний сезон.

Що стосується вирішення проблеми заборгованості з допомогою депутатів, то О. Підодня з трибуни зауважив, що вже має практику «вибивання» боргів у населення, але це нічого не дало: хтось пообіцяв заплатити, хтось навіть двері не відкрив, а хтось відкрив, але відіслав депутата куди подалі.

Закон – один для всіх

Вже не вперше депутати роблять зауваження секретарю міської ради О. Головку стосовно порушення регламенту на сесійних засіданнях. Ось і на цей раз депутат В. Криша звернув увагу на те, що згідно регламенту, за 5 днів до сесійного засідання депутати мають ознайомитися з усіма питаннями, що розглядатимуться на черговій сесії. Але чомусь не дотримуються букви закону у міській раді, і вже традиційно депутатам вручають документи перед входом до сесійної зали. За лічені хвилини розібратись у великій кількості питань неможливо, тому прийняття рішень затягується.

Депутат К. Пузирь звернувся до міського голови з проханням прийняти до уваги той факт, що Д. Коцар, начальник відділу земельних ресурсів, систематично не відвідує засідання екологічної комісії.

Спір серед депутатів викликало питання про відведення земельних ділянок для будівництва та оформлення їх у приватну власність, а саме – будівництво у місті гаражів. До сьогодні встановлення гаражів у центрі міста заборонено, за виключенням пільгових категорій громадян – інвалідів ВВ війни. Але не завжди інвалідам вдається скористатися своїм правом, про що сказала Л. Резніченко. Часто старенькі обивають пороги владних кабінетів, а їх заяви перекидають із сесії на сесію.

Депутат К. Пузирь запропонував не піднімати більше цього питання. Якщо вирішили не надавати дозвіл на будівництво – то це рішення необхідно виконувати всім без виключення.

Я – за наведення порядку!

Він також висловився проти подовження договору оренди землі власнику стихійного ринку на пл. Перемоги, де новомосковці, ризикуючи життям, щодня базарують практично на дорозі, де машини рухаються інтенсивніше, ніж деінде в іншому місці. Тут немає пішохідного переходу, рух не регулююється. На що В. Літвіщенко парирував депутатові, мовляв, ви хочете залишити без роботи майже 200 новомосковців, що торгують там.

– Я не проти людей, я – за наведення там порядку, – сказав Костянтин Віталійович.

Договір оренди депутати підтримали більшістю голосів.

Тайна за сімома печатями

Як і на минулій сесії, депутат В. Криша зробив зауваження заступнику міського голови О. Лисенку з приводу приватизації об'єктів комунального майна, які продаються за низькими цінами, і зиску від цього міській казні – як кіт наплакав. О. Лисенко бурхливо відреагував на запитання депутата, назвавши «ахінеєю» сказане ним, відповівши, що продажем об'єктів займається виконавча служба, і він до цього не має ніякого відношення. Відхрещувався чиновник і від вечірньої школи, яка, виявляється, вже продана, але кому і за скільки – невідомо.

Щоб з'ясувати, що відбувається навколо комунального майна міста, яке продає відділ юстиції м. Новомосковська за кборги КП ЖЕУ, К. Пузирь попросив заслухати звіт комісії з продажу комунального майна на наступній сесії міської ради.

Нарешті змилостивилися народні обранці і прийняли таки рішення про надання статусу гуртожитку будинку №10, що по вул. Жовтневій та Сучкова,32 (3-й і 4-й поверхи). Правда, стосовно приватизації кімнат, зазначено: «…у зв'язку з відсутністю механізму приватизації житлових приміщень у гуртожитках призупинити виконання пункту «Про забезпечення реалізації житлових прав…» до прийняття Постанови КМ України про порядок приватизації житлових приміщень у гуртожитках.

Представник ініціативної групи К. Перебийніс подякувала депутатам, і показала документ, який дає людям право на приватизацію їх житла.

У розділі «різне» депутати були одностайними, практично всі питання вирішувались без обговорень.

Враховуючи ситуацію з підготовкою до зими, наступну сесію планується скликати у жовтні.

Источник: А. Гордієнко

Можливо, Вам буде цікаво

By