Епідемія на порозі

Третього жовтня у залі Новомосковської районної ради було скликано колегію у зв'язку з надзвичайним станом, введеним у дев'яти областях України. Перед присутніми виступали представники влади та головний санітарний лікар району С. Плачков. Було розроблено ряд попереджувальних заходів, основна мета яких – не допустити розповсюдження інфекції у районі.

Голова районної держадміністрації І. Гуртовий звернувся до новомосковців.

– У нашому районі епідеміологічний поріг поки що не перевищено, ситуація контрольована. На сьогодні зафіксовано один випадок вірусного захворювання у мешканки Тернопільщини, яка прибула у селище Гвардійське.

Районною владою вживаються усі заходи по недопущенню розповсюдження вірусної інфекції, з 2 листопада введено карантин у всіх навчальних та дошкільних закладах. На три тижні заборонено проведення усіх культурно-масових заходів. Я звертаюсь до всіх політичних партій з проханням утриматись від проведення масових агітаційних заходів на цей термін. У районній пресі буде надруковано всю необхідну інформацію про інфекцію. Згідно постанови Кабміну районна влада сьогодні закуповує і отримує всі необхідні ліки і засоби індивідуального захисту. Ми намагатимемось мінімізувати наслідки інфекційних хвороб.

Поки що епідеміологічний поріг не перевищено – за рік в середньому від пульмонологічних завхворювань вмирає 5 тисяч українців. Зараз цифри тримаються у межах статистичних даних, але факт одночасної смерті багатьох людей змушує замислитись і виробити стратегію для боротьби з можливою небезпекою. Згідно медичних розрахунків, пік епідемії в нашому регіоні очікується через три тижні.

– Не слід ставитися до ситуації з недовірою, адже все, з чим звертаються до нас лікарі і посадовці через ЗМІ – правда, – зазначив головний районний лікар. – Лише в Дніпропетровській області офіційно зареєстровано більше 20 тисяч хворих на всі штами грипу (без урахування свинячого). Третина з них – маленькі діти, ще третина – вагітні жінки.

– Проте головне – не панікувати – запевнив присутніх С. Плачков. – Адже паніка, острах перед можливою хворобою негативно впливають на імунітет, який захищає людський організм від усіх хвороб.

Источник: А. Чиндрова

Возможно Вам будет интересно

От