Як повідомили у прес-службі міськвиконкому, одразу після оголошення епідемічної ситуації у країні, В. Літвіщенко разом з головним санітарним лікарем міста А. Сергієнком відвідали більше двадцяти аптек Новомосковська і оглянули асортимент ліків, що залишилися після вихідних. Фармацевти поскаржились, що за два дні було вибрано двомісячний запас лікарських препаратів. Після чого мер міста зібрав на нараду керуючих 26 аптек міста для прояснення ситуації. Вони довели до відома мера, що зробили замовлення на аптечних оптових складах, але на 2 листопада вони були практично порожніми, запаси ліків вичерпані.
Результатом зустрічі стала домовленість, що у разі надходження ліків, аптеки залишатимуть частину для пільгових категорій городян – інвалідів, вагітних жінок, а також вестимуть інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням щодо використання народних засобів лікування для попередження грипу.
Віктор Іванович запропонував керуючим аптеками будь-яку допомогу, наприклад, забезпечення транспортом для доставки ліків.
На сьогодні урядом виділено кошти на цільове придбання ліків для лікарень, а також очікується гуманітарна допомога з країн Євросоюзу.
Розпорядження про невідкладні заходи щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних захворювань серед населення м. Новомосковська і забезпечення його санітарного та епідемічного благополуччя підписав і міський голова В. Літвіщенко.
Навчальні та дошкільні заклади міста закриті поки що до кінця тижня, оскільки у Новомосковську не перевищено епідемічного порогу, тобто кількість хворих на респіраторні інфекції не досягла 690 осіб, а складає менше 300. Тим не менше, головному лікарю м. Новомосковська Ю. Письменному дано розпорядження щодо виділення додаткових ліжок з метою лікування ускладнень у разі виникнення пандемії грипу; забезпечення безвідмовної госпіталізації хворих (за показниками стану пацієнта) в окремі боксовані палати інфекційного відділення, а хворих у важкому стані – до реанімаційного відділення; забезпечити своєчасне направлення та транспортування хворих (у разі розвитку тяжких ускладнень на грип А(H1N1) до обласної клінічної лікарні ім. Мечникова або до обласної клінічної дитячої лікарні…
Згідно розпорядження міського голови центральну та дитячу поліклініку переведено на 6-денний робочий тиждень. Головному лікарю також дано розпорядження забезпечити роботу цілодобових телефонних «гарячих ліній» для надання консультацій населенню: з 8.00 до 18.00 – дитяча поліклініка – 7-12-63, центральна поліклініка – 7-16-40; з 18.00 до 8.00 – інфекційне відділення – 7-15-27, дитяче відділення – 7-51-17.
Відповідні розпорядження отримали головний санітарний лікар, начальник управління транспорту та зв'язку, керівник прес-служби міськвиконкому, керівники підприємств, установ, організацій міста незалежно від форм власності.
Розпорядження отримані, громадяни отримують інформацію про епідемічний стан через ЗМІ, але головне – не створювати паніки. Як стало відомо, на Україну прийшло кілька видів грипу, респіраторні інфекції, тож лікуватися медпрепаратами самостійно – неефективно і небезпечно. Треба згадати про народні методи лікування: часник, цибулю, хрін, калину, лимон. Побільше вживати овочів, фруктів, провітрювати приміщення, не переохолоджуватись. У разі підозри на грип чи вірусну інфекцію – терміново звертатись до лікаря.
Будьмо обачними!