З вогнем жарті погані

Безпека життєдіяльності

Рекомендації міських курсів цивільної оборони

м. Новомосковська щодо дій населення в надзвичайних ситуаціях

Нашим далеким предкам вогонь допоміг вижити. Та з плином часу він став найнебезпечнішим ворогом їхніх нащадків, знищивши мільйони людей й перетворивши на попіл цілі міста. І сьогодні, на порозі ІІI тисячоліття, продовжує свої чорні справи в усьому світі.

Не оминуло це лихо й наше місто. У минулому році в м. Новомосковську та Новомосковському районі сталося більше 100 пожеж, загинуло 16 осіб, серед них є діти. І уже в цьому році виникло 90 пожеж, в яких загинуло 4 особи.

Матеріальні збитки, з часом, звичайно, відшкодуються, а от життя людей, які загинули в пожежі, не повернути. Далеко не всі усвідомлюють, що з вогнем жарти погані і закінчуються вони, як правило, трагічно. Статистика свідчить, що близько 40% пожеж виникає через необережність у поводженні з вогнем. Якщо говорити конкретніше, то, насамперед, через надмірне вживання спиртних напоїв, паління у ліжку цигарок, ігнорування правил експлуатації побутових електроприладів ( нагрівачі, чайники, радіо- і телеапаратура )

До групи ризику, представники якої найбільше потерпають від пожеж, належать самотні літні люди, та громадяни, які зловживають алкоголем. Перші тому, що деякі з них не вміють правильно користуватися електроприладами, а другі через те, що після спілкування з Бахусом, не контролюють свої дії.

Ще одна категорія групи ризику – це діти. Що може бути дорожче за їхні життя? Чому ж батьки необачно залишають їх самих вдома наодинці з увімкненими електроприладами? Не ховають подалі від неслухняних рученят сірники? Ось і трапляється лихо через дитячу допитливість та батьківську неуважність.

Шановні новомосковці ! Також нагадуємо вам, що в Дніпропетровській області та Новомосковському районі спостерігається посушлива погода, що сприяє виникненню лісових пожеж, будьте обережні, коли йдете до лісу. Не забувайте про правила пожежної безпеки, пам'ятайте, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.

Источник: М. Безруков, ст. майстер міських курсів цивільної оборони м.Новомосковська

Можливо, Вам буде цікаво

By