Обережно, лiто!

Рекомендації міських курсів ЦО

м. Новомосковська щодо населення

в надзвичайних ситуаціях

Шановні новомосковці! Ось й прийшло довгоочікуване літо. У когось збулася мрія до моря, хтось на дачу, а деякі любителі природи на відпочинок за місто. Але відправляючись на прогулянку (особливо до лісу) треба пам’ятати: укуси комах та змій можуть ускладнюватися жахливими наслідками. Якщо це трапилось з вами, або з кимось з близьких – будьте готові діяти швидко.

Треба пам’ятати, що ховаються в старих пнях, дуплах та поваленими деревами. Укус може визвати параліч навіть зупинку серця, тому не дозволяйте рухатись постраждалому, інакше отрута швидко розповсюдиться в організмі отруєння буде сильнішим. Видаліть отруту з рани – надавіть пальцями на місце укусу. Увага! Не висмоктуйте отруту! На губах або в роті можуть бути тріщинки, крізь них отрута попадає в кров. Обробіть ранку йодом або зеленкою накладіть пов’язку з чистої тканини або бинтів. Після цього постраждалого негайно відвезіть до лікарні.

Не меншу небезпеку несуть бджоли та оси. Отрута цих комах може стати причиною алергічної – анафілактичного шоку (удушення). Ретельно огляньте ранку. В залишилось жало? Витягніть його пінцетом, голкою або нігтями. Змажте ранку йодом або зеленкою зробіть пов’язку. До міста укусу на 15-20 хвилин прикладіть холод . Коли жалять зразу декілька л, або місце укусу – рот, горло (це може призвести до набряку дихальних шляхів), – негайно викликайте „швидку”!

Слід пам’ятати, що комахи люблять місця, де солодощі (кіоски з цукерками, солодкою водою), запашні квіти, а також духи солодким ароматом, тому, виходячи з дому, тримайтесь подалі міст скупчення цих „смугастих хижаків” та якомога менше користуйтеся солодкими парфумами.

Ще одні небезпечні комахи, очікують вас на лісових тропах, – це Вони можуть підстерігати вас у високій траві, навіть в парковій зоні. Тому, збираючись на прогулянку до лісу, слід одягати речі світлого кольору, щоб на ньому було легко побачити кліща. Обов’язково одягайте кросівки, або інше закрите взуття.

можуть заразити вас смертельними хворобами: Лайма та енцефалітом. Коли кліщ вже присмоктався до вашої шкіри, треба обв’язати його тулуб ниткою, якомога ближче до шкіри повільно витягнути. Обробити місце укусу йодом або зеленкою. Покласти кліща до склянки відправитися з ним до – там з’ясують чи хвороби.

Шановні новомосковці! На природі або за містом у вас завжди рукою мають бути:

– засоби проти алергії;

– стерильні бинти ( для обробки ран накладення пов’язки);

– обезболюючі та жарознижуючі засоби;

– йод, зеленка.

Слідкуйте цим нехитрим порадам, ви забезпечите собі гарний відпочинок, врятуєте себе нападу змій та комах.

Можливо, Вам буде цікаво

By